2019 Yılı İftar Programları yapıldı

HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

2019 Yılı İftar Programları yapıldı

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğünce Eğitim Görevlileri, Personel ve Kursiyerler aileleriyle birlikte, 09/13/15/17.05.2019 tarihlerinde bir dizi iftar programı düzenlendi.

 

İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Adil BOR; “Davetimize icabetten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder. Ramazanı şerifiniz hayırlı olsun ibadetleriniz makbul olsun.

Malumunuz bu ramazan ayı İslam dünyasının acılar çektiği ve büyük sorunlar yaşadığı bir ortamda idrak ettik. İslam dünyasının bütün medeniyet merkezlerinde dumanlar yükselmektedir. Müslümanlar zihnen ve kalben parçalanmıştır. İslam dünyası bir daha ayağa kalkmamak üzere planlar yapılmaktadır.

Ancak hiçbir zaman Müslüman ümitsiz olmaz. Kur’an’ın temel amaçlarından birisi de en zor şartlarda dahi ümit var olmaktır. İslam ümmetinin tekrar aziz olması için ebetteki yapmamız gerekenler vardır. Öncelikle bir Müslüman olarak Kur’an ile iletişim kurmalıyız, Hz. Muhammed ile iletişim kurmalıyız ve birbirimizle iletişim kurmamız gerekmektedir.

İşte Haseki iftarları da birbirimizle iletişim kurmanın bir vesilesi olur inşallah. Haseki eksikleriyle birlikte ülkemizde önemli bir boşluğu doldurmaktadır.” dedi.

İftara katılan İhtisas Merkezi eğitim görevlileri, Kursiyerler ve kurum personeli iftar programlarının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Kursiyerler ve aileleri de Ramazan ayında yoğun ilim temposunu iftar ile taçlandıran İhtisas Merkezi’ne ve İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Adil BOR’a teşekkürlerini sundular.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum