Haseki’nin 45 Yıllık Tarihini Ortaya Koyan 5 Eser

HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

(216) 483 09 07
Haseki’nin 45 Yıllık Tarihini Ortaya Koyan 5 Eser

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi çalışmalarına devam ediyor.  Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezimizin tanıtımı ile ilgili Dünü ve Bugünüyle Haseki Belgeseli, “Dünü ve Bugünüyle Haseki Kitabı”, “6 Dilde Haseki Tanıtım Kitapçığı” ve 2015 yılında bu yana ihtisas merkezimizde yapılan konferansların “Haseki Konferansları 1 ve 2”  serisinin baskılarını yaparak ilme ve tarihe ışık tutan eserler bırakıldı.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Dr. Adil BOR, çalışmalarla ilgili olarak;

“Allah’a Hamd olsun ki Haseki İhtisas Merkezinde kırk beş yıldır İslami ilimlerde eğitim kesintisiz bir şekilde devam etmektedir. Bu günde bu ilmi yolculuğa şahit olmaktayız. İhtisas Merkezimizin amacı, klasik ilmi birikime erişim sağlayarak sahih bilgiye ulaşmak ve böylelikle metin ile gerçek hayat arasında çağın muktezasına göre doğru bir iletişim kurmaktır. Bu çerçevede Diyanet İşleri Başkanlığımızın öncülüğünde sürekli kendimizi yenileyerek toplumu doğru bilgiyle buluşturma gayreti içindeyiz.

Eğitimin, bireyleri zihnen ve kalben geliştirerek, ahlaki ve insani değerler ekseninde erdemli bir toplumu oluşturma etkinliği olduğunun bilincindeyiz. Eğitim çalışmalarını yürütürken, kişilerin mezhebine, meşrebine, mensubiyetine, rengine ve ırkına bakmaksızın herkesi kucaklamak, herkese güven vermek, her kese adil davranmak ve en önemlisi sürekli ilmi olarak kendimizi güncellemek temel ilkelerimizdir. Hamdolsun uzun çalışmalarımız sonucunda Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezimizin tanıtımı ile ilgili  “Dünü ve Bugünüyle Haseki Belgeseli, “Dünü ve Bugünüyle Haseki Kitabı”, “6 Dilde Haseki Tanıtım Kitapçığı” ve 2015 yılında bu yana ihtisas merkezimizde yapılan konferansların “Haseki Konferansları 1 ve 2” serisinin baskılarını yaparak ilme ve tarihe ışık tutan eserler bıraktık.” dedi.

 
Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum