Dr. Mehmet DİNÇ Haseki’de

HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

(216) 483 09 07
Dr. Mehmet DİNÇ Haseki’de

Başkanlığımızca, "İhtisas Konferansları" kapsamında eğitim görevlileri ve kursiyerlere yönelik düzenlenen konferanslar serisinde Aralık ayında Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğümüzde "İrade Yönetimi" konulu konferans yapıldı.

Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Adil BOR, eğitim görevlileri ve kursiyerlerin katıldığı programda Hasan Kalyoncu Üniversitesi İdari Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet DİNÇ;

“Hürriyeti yanlış anlayan bir dünyadayız. İnsan hür doğmaz. Eğer kendi ben'i ile mücadeleye başlayan bir irade destanının kahramanı değilse, eğer kendi nefsine galebeden ve kendi ihtiraslarına hakimiyetten başlayan bir hürleşmeye doğru merhale merhale yol almıyorsa, eğer hürriyeti şahsiyetiyle beraber gelişmiyorsa, insan, en hür nizam içinde de hür değildir.” dedi.

DİNÇ, İrade gücünü kas gücüne benzeterek“Her ikisi de kullandıkça güçlenir. İradeyi günlük rutinimize yerleştirmemiz gerekir. Çünkü dünya, ritim üzerine kuruludur. Uyku saati, beslenme alışkanlıkları ve benzeri rutinlerimize özen gösterelim. Hayat bir mücadeledir. Her gün başarı ve zafer olmaz. Mücadele, tek seferde kazanılmaz. Temel değerlerinizi belirleyin. Bu, size amaca giden yolda eşlik edecektir. Heyecanınızı kaybetmeyin. Kendinizle pazarlık yapmayın. En çok görüştüğünüz beş kişi, sizin kişiliğinizin ortalamasıdır. Hedefinize giden yolda şahit tutun. Yanınıza arkadaşlarınızı alın. Bahane üretmeyin; çözüm üretin.” dedi.

İnternet kullanımı hakkında da bilgi veren Dr. Mehmet DİNÇ, “Özellikle, interneti sorumlu kullanım konusuna hakim olmalıyız. diyerek güvenli internetin önemini detaylarıyla vurguladı.

Huzurun anahtarı, kendine söz geçirebilme sanatı, bildiği, istediği, doğru bulduğu gibi yaşama başarısı, hayat boyu başarının anahtarı gibi konulardada geniş açıklamalarda bulunan Mehmet DİNÇ, karşılıklı soru cevaplarla konferansını tamamladı.

Konferansın sonunda ise Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç.Dr. Adil BOR  “  Hasan Kalyoncu Üniversitesi İdari Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet DİNÇ tafından verilen irade yönetimi konulu konferansıbeğeniyle takip ettik, kendisine ve Başkanlığımıza çok teşekkür ediyoruz dedi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum