Dr. Tayyar ALTIKULAÇ Haseki’de

HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dr. Tayyar ALTIKULAÇ Haseki’de

13. Diyanet İşleri Başkanımız Dr. Tayyar ALTIKULAÇ 26 Mart 2019 Salı  günü İhtisas merkezimizde konferans verdi.

Eğitim görevlileri ve kursiyerlerimizin katılımıyla gerçekleşen konferansta Dr. Tayyar ALTIKULAÇ; bugünkü imkânlara kolay gelinmediğini Haseki'nin kurulduğu yıllara kadar ülkemizde  ilim elde etmenin çok kolay  olmadığını  ifade ettiler. 

Haseki İhtisas Merkezinin Abdurrahman Gürses hocamızla beraber Kıraat Eğitim Merkezi olarak başladığını daha sonra Aşıkkutlu hoca ile devam ettiklerini ve daha sonra bugün hâlihazırdaki  Haseki modelini oluşturduklarını, Hasekiyi kurarken amaçlarının sahada din hizmeti verecek Diyanet personelini  daha liyakatli ve okuduğu dini metinleri doğru  anlayıp halka doğru aktaracak şekilde yetiştirmek olduğunu ifade eden ALTIKULAÇ kurdukları ihtisas merkezine Halil Günenç, Mehmet Savaş, Ali Yakup Cenkçiler ve Emin Saraç gibi alanında uzman hocaları davet ederek Hasekiyi kurduklarını ifade ettiler.

İhtisas programına da değinen ALTIKULAÇ hocamız derslerin ilk dönemde Arapça takrir edildiğini ve baştan sona Nesefi tefsiri ve Sünen-i Ebi Davud gibi önemli eserler okunduğunu ifade ettiler.

Katılımcıların sorularını cevaplayan hocamız kursiyerlere yapacak daha çok işlerinin olduğunu ifade ederek konferanslarına son verdiler.

İhtisas Merkezi Müdürümüz Dr. Adil Bor da değerli vakitlerini ayırarak Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezini teşrif eden  Tayyar Altıkulaç hocamıza şükranlarını arz  ettiler ve hediye takdiminde bulundular.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum