VALİDE SULTAN GEMİSİ HASEKİ’Yİ AĞIRLADI

HASEKİ DİNİ YÜKSEK İHTİSAS MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

(216) 483 09 07
VALİDE SULTAN GEMİSİ HASEKİ’Yİ AĞIRLADI

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adil Bor’un teşvikleriyle, Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılan Üsküdar Valide Sultan Gemisi hafta sonu İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi kursiyerlerini ve personelini ağırladı.

İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adil Bor, Boğaz gezisi ile ilgili olarak şunları belirtti: “Boğaz’ın her bir taşı, her bir yeri kültür ve medeniyet ile doludur. İstanbul’un sarayları, camileri ve müzeleri gezilmesi gerekli önemli mekânlar arasında yer almaktadır. Boğaz gezisiyle amacımız özellikle İstanbul dışından gelen kursiyerimizin bir nebzede olsa İstanbul’un tarihi yerlerini görmeleri ve bu vesileyle kursiyerlerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek amaçlanmıştır.” dedi.

Doç. Dr. Adil Bor, ayrıca programa katkılarından dolayı Üsküdar Belediyesi Başkanı Sayın Hilmi Türkmen ve gemi çalışanlarına teşekkürlerini ifade etti.

Gezi rehber eşliğinde boğazın tarihi mekânları simit ve çay ikramı ile tanıtılarak sona erdi. Keyifli vakit geçiren Haseki mensupları gemiden oldukça mutlu ayrıldı.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum